بازدید دانشجویی زرناب از باغات زرشک

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۳:۴۶ کد : ۲۷۸۹۷ اخبار دانشکده‌ها
تعداد بازدید:۱۲۳۱
در راستای برگزاری رویداد ملی استارتاپ ویکند زرناب، بازدید دانشجویان پردیس کشاورزی از باغات و مجتمع بارگاه های زرشک در منطقه گازار مهموئی آرین شهر در روز چهارشنبه مورخ ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برگزار شد.
بازدید دانشجویی زرناب از باغات زرشک

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه بیرجند، این بازدید توسط دانشگاه بیرجند و با هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مرکز ترویج و توسعه فناوری زرشک و عناب کشور، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و بخش خصوصی برگزار شد.
در ابتدا دکتر جواد نوعی مسئول هسته کارآفرینی پردیس کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست ضمن تشکر از تمام همکاران مجموعه های سازمان جهاد کشاورزی، مرکز تحقیقات و مرکز ترویج، بخش خصوصی و کشاورزان گرامی در هماهنگی بازدید به برگزاری استارتاپ زرشک در هفته نخست خرداد ماه ۱۴۰۳ اشاره و دانشجویان را به شرکت در این رویداد ملی تشویق کردند. دکتر علی اکبر عزیزی معاون مرکز ترویج و توسعه فناوری زرشک و عناب کشور و دکتر هادی زراعتگر عضو هیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی در خصوص اهمیت زرشک و اهمیت ویژه آن به عنوان محصول استراتژیک استان خراسان جنوبی مطالبی را بیان کردند.  مهندس منوچهر شایسته مدیر باغبانی استان نیز با اشاره به نیاز استان به نیروهای متخصص در حوزه کشاورزی به ارتباط دانشگاه بیرجند و سازمان جهاد کشاورزی به برگزاری دوره های مهارت آموزی و بهره‌برداری دانشجویان از این دوره ها اشاره کردند. همچنین محمد احسانبخش رئیس کارگروه گوهر سنگ های خانه معدن خراسان جنوبی نیز در خصوص خلق آثار هنری از محصول زرشک توضیحاتی را عنوان کردند.  
در بازدید دانشجویان از مجتمع بارگاه‌های زرشک این منطقه نیز مهندس شایسته و مهندس علیرضا داوری مسئول محترم باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بیرجند، در خصوص بارگاه های زرشک و نحوه خشک کردن زرشک توضیحاتی را ارائه کردند.

کلید واژه ها: بازدید دانشجویان زرناب

آخرین ویرایش۲۷ خرداد ۱۴۰۳